baner Kompetencje społeczne
21 września 2017

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji (ORE) włączył się w pilotażową edycję Światowego Tygodnia Inwestora (World Investor Week), organizując warsztaty pogłębiające wiedzę na temat inwestowania na rynku finansowym. Warsztaty dla nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych, nauczycieli wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości, ekonomii w praktyce, przedmiotów zawodowych, a także innych nauczycieli realizujących edukację finansową odbędą się 6 października 2017 r. w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie(pl. Powstańców Warszawy 1).

Czytaj więcejo: Warsztaty dla nauczycieli „Inwestowanie na rynku finansowym – jak to działa?”

29 sierpnia 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza Szkoły podstawowe i Liderów szkolnych prowadzących 10-osobowe zespoły nauczycieli różnych przedmiotów, zainteresowane problematyką edukacji globalnej, zrównoważonego rozwoju, do projektu „Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”, współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP w 2017 roku.

Czytaj więcejo: Rekrutacja Szkół i Liderów do projektu „Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”

18 lipca 2017

14 lipca gościliśmy w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie 18-osobową delegację austriackich nauczycieli szkół średnich, zajmujących się w swojej pracy z uczniami tematyką żydowską, Holokaustem i zagadnieniami związanymi z II wojną światową. Wizyta została przygotowana we współpracy z Ambasadą RP w Austrii i Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Czytaj więcej

30 czerwca 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie przygotowuje nabór uczestników październikowego seminarium w Światowym Centrum Pamięci o Holokauście w Instytucie Yad Vashem (Izrael). Dokładny termin seminarium podamy wkrótce, otwierając jednocześnie rekrutację w serwisie www.szkolenia.ore.edu.pl.

Czytaj więcejo: Nabór uczestników międzynarodowego seminarium szkoleniowego w Yad Vashem

7 czerwca 2017

W dniach 24–26 maja 2017 r. w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku odbyło się szkolenie „Państwowotwórcza rola Kościoła katolickiego w Polsce na przestrzeni dziejów. Wykorzystanie materiałów audiowizualnych w edukacji historycznej” zorganizowane przez Zespół Edukacji Historycznej i Wychowania do Wartości.

Czytaj więcejo: „Państwowotwórcza rola Kościoła katolickiego w Polsce na przestrzeni dziejów” – po szkoleniu


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE