baner Specjalne potrzeby
15 września 2017

W Systemie Informacji Oświatowej, w strefie dla zalogowanych, udostępniono materiały edukacyjne dla uczniów niepełnosprawnych, które zostały opracowane przez Pracownię Lingwistyki Migowej Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowano je na podstawie aktualnie dopuszczonych do użytku szkolnego podręczników do kasy IV i VII szkoły podstawowej. Materiały mogą być przeglądane zarówno on-line, jak i pobierane z możliwością wydruku.

Czytaj więcejo: Materiały edukacyjne dla uczniów niepełnosprawnych w Systemie Informacji Oświatowej

14 września 2017

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej organizuje konferencję „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście zmian w prawie oświatowymz udziałem Minister Anny Zalewskiej.

Czytaj więcejo: Konferencja „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w kontekście zmian w prawie oświatowym”

5 września 2017

Sieci „Szkół Odkrywców Talentów” (SOT) i „Miejsc Odkrywania Talentów” (MOT) powstały w 2010 r. w ramach projektu „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”. Zainteresowanie placówek tą inicjatywą obrazują mapy SOT i MOT.

Z reformą systemu edukacji w roku szkolnym 2017/2018 wiąże się zmiana ustroju szkolnego. W związku z tym proponujemy rozwiązanie, które umożliwi zarówno zachowanie trwałości dotychczasowej mapy SOT, jak i da możliwość zamieszczania szkół, które otrzymają Tytuł po zmianie ustroju.

Czytaj więcejo: Mapy Szkół Odkrywców Talentów

24 sierpnia 2017

Komitet Organizacyjny III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami zaprasza do wzięcia udziału w Kongresie. Głównym celem wydarzenia jest wypracowanie wytycznych dla nowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcejo: III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami - 25 października w Warszawie


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE