baner Wychowanie i profilaktyka
26 września 2017

W dniach 17.10 dla pedagogów oraz 31.10.2017 r. dla rodziców/opiekunów odbędzie się cykl wykładów dotyczących profilaktyki zaburzeń odżywiania. Organizują go Klinika Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania oraz Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii  w Warszawie.

Czytaj więcejo: Profilaktyka zaburzeń odżywiania – zaproszenie na warsztaty

31 sierpnia 2017

Zmiany od nowego roku szkolnego 2017/2018 w obszarze wychowania i profilaktyki polegają, między innymi na połączeniu dwóch programów (obowiązujących do roku szk. 2016/2017): programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki - w jeden spójny dokument opracowany na podstawie diagnozy potrzeb i zagrożeń oraz ewaluacji dotychczasowych działań. Zadania i treści wychowawczo – profilaktyczne w szkole i placówce powinny być realizowane systemowo, odpowiednio do potrzeb i możliwości psychofizycznych odbiorców. 

Czytaj więcejo: Reforma edukacji 2017 – Program wychowawczo-profilaktyczny

29 sierpnia 2017

Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony internetowej www.profilaktycy.pl poświęconej projektowi ukierunkowanemu na zwiększenie skuteczności i efektywności działań profilaktycznych w Polsce. Celem projektu jest wieloaspektowa diagnoza systemu profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży oraz sformułowanie rekomendacji umożliwiających skuteczne i efektywne realizowanie działań profilaktycznych. Strona internetowa oraz projekt realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

17 lipca 2017

Wydział Wychowania i Profilaktyki zaprasza na szkolenie e-learningowe „Interwencja w sytuacji przemocy rówieśniczej. Metoda Wspólnej Sprawy wg Kena Rigbiego”. Celem kursu jest wsparcie merytoryczne pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz specjalistów szkolnych w zakresie skutecznego przeciwdziałania agresji i przemocy rówieśniczej.

Czytaj więcejo: Szkolenie „Interwencja w sytuacji przemocy rówieśniczej”

12 lipca 2017

Śpiew, stanowiąc najlepszą stymulację dla bardzo szybko rozwijającego się mózgu dziecka, daje poczucie bezpieczeństwa, ciepła i bliskości dorosłego.

Wartości, jakie niosą ze sobą muzyka poważna i śpiew, są od wieków uznawane za bardzo ważne, a obcowanie z nimi traktuje się jak prawdziwe święto. Poprzez udział w projekcie Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” dorośli oraz ich dzieci mogą w tym święcie uczestniczyć.Dlatego zapraszamy do śpiewania kołysanek już od początku życia, zgodnie ze słowami Anny Kamieńskiej: „Róża nie zakwitnie jak się nie polewa, dziecko nie urośnie, jak się mu nie śpiewa”.

 

Opracowanie: Dorota Sosna i Anna Wilczyńska

Więcej informacji na stronach:

www.nfm.wroclaw.pl/edukacja/pospiewajmi

www.facebook.com/PospiewajMi

Załączniki:
PlikOpisRozmiarZałączonyOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (Mama ma, trochę dobra, trochę zła.pdf)Mama ma, trochę dobra, trochę zła 1074 kB2017-07-12 07:242017-07-12 07:24 

 

Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE