baner Wychowanie i profilaktyka
06 grudnia 2017

5 grudnia br. w Ośrodku Rozwoju Edukacji odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie” (SzPZ). Minister Edukacji Narodowej przyznała to prestiżowe wyróżnienia kolejnym 36 szkołom należącym do sieci szkół promujących zdrowie w Polsce.

Czytaj więcejo: Wręczenie Krajowych Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”

21 listopada 2017

Poradnik Przedszkole promujące zdrowie jest pierwszą publikacją, która opisuje koncepcję i strategię tworzenia przedszkola promującego zdrowie (PPZ). Powstał w odpowiedzi na prośby zgłaszane od wielu lat przez osoby wdrażające
w przedszkolu działania z zakresu promocji zdrowia. Publikacja jest efektem współpracy z koordynatorami wojewódzkich i rejonowych sieci szkół promujących zdrowie oraz dyrektorami i koordynatorami ds. promocji zdrowia z dziesięciu przedszkoli uczestniczących w badaniach pilotażowych.

Czytaj więcejo: Przedszkole Promujące Zdrowie. Poradnik dla przedszkoli i osób wspierających ich działania w...

20 listopada 2017

14 listopada 2017 r. odbyła się w Ośrodku Rozwoju Edukacji konferencja „25 lat programu Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie – korzyści i perspektywy dalszego rozwoju”, która została zorganizowana przez Zespól ds. Promocji Zdrowia w Szkole Wydziału Wychowania i Profilaktyki. Głównym celem konferencji było podsumowanie dorobku programu w Polsce, zidentyfikowanie kierunków i potrzeb dla dalszego rozwoju i upowszechnienia oraz wspólne świętowanie jubileuszu.

Czytaj więcejo: Relacja z jubileuszowej konferencji programu „Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie”

25 października 2017

Już od 25 lat program „Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie” cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem. Z okazji tego jubileuszu Zespół ds. Promocji Zdrowia w Szkole Wydziału Wychowania i Profilaktyki ORE organizuje konferencję, która odbędzie się 14 listopada 2017 r. w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, Al. Ujazdowskie 28.

Czytaj więcejo: Jubileuszowa konferencja: 25 lat programu „Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie”


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE