baner Kompetencje Językowe
17 listopada 2017

Ośrodek Rozwoju Edukacji i Goethe-Institut w Warszawie poszukują ekspertów regionalnych programu DELFORT (trenerów szkoleń stacjonarnych) do realizacji i koordynacji działań w projekcie doskonalenia nauczycieli języka niemieckiego „Sieć ekspertów programu DELFORT”.

Czytaj więcejo: Poszukujemy ekspertów programu DELFORT

13 listopada 2017

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka hiszpańskiego na szkolenia „Metody aktywizujące na lekcji języka hiszpańskiego z elementami kultury” organizowane w ramach projektu „Sieć nauczycieli języka hiszpańskiego RedELEprof. Szkolenia są bezpłatne. Rekrutacja oraz dane szczegółowe dotyczące programu szkolenia w poszczególnych regionach.

 

 

07 listopada 2017

Zapraszamy doradców metodycznych, konsultantów i nauczyciele języka francuskiego szkół podstawowych i ponadpodstawowych na szkolenie organizowane przez Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela w Warszawie przy współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w dniach 17–19 listopada 2017 w siedzibie ORE w Sulejówku.

Celem spotkania jest doskonalenie warsztatu pracy w zakresie wykorzystania frankofońskiej literatury belgijskiej na lekcjach języka francuskiego. UWAGA! Termin zgłaszania przedłużamy do 14 listopada lub do wyczerpania miejsc. Rekrutacja za pomocą formularza online. 

 

26 października 2017

W imieniu Europejskiego Centrum Języków Nowożytnych (ECML) zapraszamy nauczycieli i osoby zainteresowane tematyką wielojęzyczności i wielokulturowości na seminarium, które odbędzie się w Grazu w dniach 13-14 grudnia 2017. W trakcie tego wydarzenia omawiane będą wartości i korzyści płynące z realizacji projektów (w tym FREPA) inicjowanych pod auspicjami ECML.

Czytaj więcejo: Seminarium dotyczące wielojęzyczności i wielokulturowości


Nowości wydawnicze ORE

Pobierz z Biblioteki Cyfrowej ORE